Quantcast
Channel: gloria_ma
Viewing all 927 articles
Browse latest View live

Яке в неї сучасне і знайоме обличчя


осінній художник Михайло Жук. український модерн.

$
0
0
Цей художник в мене асоціюється з осінню - з її чистими і то яскравими, то притлумленими фарбами, з легким серпанком смутку. Пора перед неминучою зимою...
Стиль "модерн" - і остання вибухова радість напередодні Великої Катастрофи.
Жук_Ужвій
Портрет акторки Наталі Ужвій, 1926. Не знаю, чи видно, але в оригіналі в неї яскраво-блакитні очі. В дитинстві мені ще пощастило побачити спектакль в театрі Франка за її участі.

Жук_Рашецький
портрет митця Івана Рашевського, 1915. Вікі пише, що І.Р. був маляром і скульптором, а ще музейником.
Жук_двоє
це фрагмент відомого панно "Чорне і біле",1912. два ангела...
Жук_чорний ангел
Юнак грає на сопілці - чи то ангел, чи то Гамельнський щуролов, враховуючи що крила то в нього чорні.
Портрет цей малював Михайло Жук зі свого учня - Павла Тичини ще до 1 світової війни. Вгадав він, виходить, художнім чуттям і геній і прокляття Тичини - сопілочку на якій той більшу частину життя награвав фальшиво, збуваючи з комуністичними мелодіями і свій поетичний геній.
Білий ангел - то Поліна, багатолітнє і драматичне кохання Тичини.
Жук_квіти
а це ще один фрагмент з цього панно. Цей художник любив квіти і часто їх малював.
А цілого панно я вам не покажу...
Це були мої фотки,
а далі підуть ті, що я наскирдувала з інтернету.

Казка,1914

Хризантеми,1919

портрет сина, 1915

Іриси, 1918. На дворі війна і революція, а він квіти малює:)

Портрет невідомого, 1919. (Георгій Нарбут?)

Жіночий портрет, 1924

портрет Муміне (Віслоцької Катерини Мечиславовни), танцівниці. 1926. цей портрет мені особливо подобається - і жінка така неприваблива і розкішно-естетична, де фоном, здається, театральна завіса, в атмосфері співіснування якогось духу веселого, який чомусь дуже часто можна помітити на картинах до 1929 року.
Не знаю чому, але він проглядається у різних авторів - щось видно, відчувалось таке, нове і перспективне. А потім - як відрізало, скільки не вдивляйся в картини - нема і сліду того невловимого почуття, яким так переповнені картини Пальмова, Богомазова, Шехтмана, Седляра, Бойчука і багатьох інших.

портрет Миколи Хвильового. 1925. Ще у самому розквіті сил, завзяття і "школи".Ще трагедії і добровільна спокута попереду...

рослинність, 1936

квіти, 1940
Тривожні у нього квіти, скажіть? осінньо-настроєві, навіть коли самі квіти літні...

Михайло Жук - був різнобічно обдарованою людиною. Крім того, що був художником, писав сонети, новели, оповідання, п'єси. Залишив спогади про своїх друзів - Івана Франка, Лесю Українку, Михайла Коцюбинського.
Був одним із 8 професорів живопису з нуля організованої Академії мистецтв, згодом проректором Художнього інституту в Одесі. В Одесі, до речі, він прожив більшу частину свого життя. Там і похований.
1883-1964

З приводу арешту нєкоєго Маркова з Одеси і спроб політтехнологів видати це за "вибіркове правосуддя"

$
0
0
Оригинал взят у geo_1967


Сначала они пришли за насильниками, и я молчал, потому что я не был насильником. Потом они пришли за гопарями, и я промолчал, потому что не был гопником. Затем они пришли за мокрушниками, и я промолчал, потому что я никого не убил. Тогда они пришли за мной, но к этому времени не осталось никого, кто бы вступился за меня.
Медвежатник. Мемуары.

Хочуть ліквідувати Інститут укр.археографії

$
0
0
Оригинал взят у lena_ua_mkв Хочуть ліквідувати Інститут укр.археографії

У найближчі три дні президія Національної академії наук України планує ліквідувати Інститут української археографії та джерелознавства ім.Грушевського НАН України.

Про це стверджується в листі, розміщеному на ФБ-сторінціінституту.

Автори листа стверджують, що це робиться раптово, кулуарно, без жодних обговорень з колективом та науковою громадськістю.

"Загроза ліквідації Інституту виникла після відходу у вічність 14 червня 2013 рокузасновника й незмінного директора інституту, члена-кореспондента НАН України Павла Степановича Соханя, а зараз переходить у площину конкретного рішення", ідеться в листі.

На думку авторів листа, ліквідація Інституту не має під собою суто наукових підстав. Комплексна перевірка роботи Інституту, здійснена президією НАН України в 2011 р., не виявила суттєвих недоліків, про що є відповідний акт.

"Знищення Інституту буде відчутною втратою не лише для академічної гуманітаристики, а й для всієї української культури та її державності", стверджується в листі.

Офіційна заява вченої ради Інституту очікується 28 жовтня о 15:00.

Інститут української археографії та джерелознавства ім. М. С. Грушевського НАН Українибуло створено у 1991 році. Головним його завданням є виявлення та наукова публікація документальних та інших масивів джерел з історії України та її місця у світі.

За 22 роки Інститутом реалізовано десятки актуальних наукових проектів, найважливішими з-поміж яких є, наприклад, публікація фундаментальних багатотомних видань: "Архів Коша Нової Запорозької Січі 1734-1775", "Універсали українських гетьманів", нова серія "Літопис УПА", "Український археографічний щорічник", повне зібрання творів Михайла Грушевського у 50-ти томах, Дмитра Яворницького у 20-ти томах, Дмитра Багалія у 6-ти томах та ін.

Вчені Інституту опублікували десятки якісних монографічних досліджень з різних ділянок української та всесвітньої історії. Інститут співпрацює з провідними університетами й дослідницькими закладами США, Канади, Польщі, Австрії, Франції та ін.


Український авангард. Анатоль Петрицький. Сміх крізь жах

$
0
0
Петрицький_Натурниця
Натурниця
Ще з кінця 20-х років про Анатоля Петрицького почали писати в Європі та Америці. Зокрема, про картину «Інваліди», що успішно експонувалася на Венеційській бієнале (1930), у Цюриху (1931), а далі два роки подорожувала Америкою в складі виставки картин, про які найбільше писала європейська преса. Пізніше через «залізну завісу» все забулося.
Петрицький_Інваліди
Інваліди
Нині Петрицький має статус вельтмейстера. Зокрема на виставці «Кращі сценографи світу 20-го ХХ сторіччя» (1986) в Німеччині Петрицькому віддали почесне місце.

Князь Игорь. Эскиз к опере А. Бородина «Князь Игорь», 1929. Акварель, гуашь, серебрянка на бумаге. 46 х 36
Художник Фрідкін пригадував: на репетицію в Харківський оперний театр заходить Петрицький. Побачивши його, колега Олександр Хвостов показує на Анатолія Галактіоновича і каже: «Гадає, що він художник…» На що Петрицький моментально скаламбурив: «А ти хіба Хвостов? Ти Прохвостов».

Взрыв в окопе. Иллюстрация к повести И. Днепровского «Фаланга», 1932. Печатный оттиск
Був він людиною театральною і незрівнянним майстром театру для себе. Його розіграші, кпини, часом уїдливі, ба навіть скандальні, виказували вдачу зухвалого футуриста. Така поведінка нагадувала поширену серед дітей гру-дражнилку. Московський балетмейстер Захаров казав про манери Петрицького: «Похмурий український гумор».

Эксцентричный танец. Эскиз для балетной миниатюры хореографа К. Голейзовского, 1922. Тушь, гуашь на бумаге. 62х50
1929-го в Харкові вийшов люксусовий альбом «Театральні строї Петрицького». Нині на аукціонах світу його продають за тисячі доларів. Альбом цей мав у своїй бібліотеці Пікассо. Екстер послугувалася ним, викладаючи основи композиції в Сучасній академії мистецтв Леже в Парижі. Щоправда, в 1940-х цей формалістичний альбом фігурував як компромат на радянського художника, якому «не місце серед професури Київського художнього інституту». Кажуть, що Петрицький розшукував примірники цього видання і знищував.

Старый раб. Эскиз к пьесе Леси Украински «В катакомбах», 1920. Акварель, аппликация, бронзянка. 53х24
Наведу розповіді Василя Дмитровича / Єрмилова/ про свого друга і поплічника Петрицького. 1937 року вони вдвох у Харкові готували проекти оформлення українського павільйону Всесоюзної сільськогосподарської виставки. Петрицький малював імпульсивно, ще й коментував: «Бачиш, лінія іде сама туди, куди слід.» Заздрісники знеславили Петрицького: він малював портрет ворога народу Скрипника. Ескізи було відхилено, а Петрицького вирішено було передати в руки НКВД. Робилося це тоді на прохання трудящих. Єрмилов показав мені статтю в харківській газеті, підписану чотирма трудящими з пильним оком. В ній уклінно прохалося розстріляти двох поганих художників – Касіяна («Навіщо він прибув із Заходу на Радянську Україну?») і Петрицького, який малював ворогів народу. Єрмилов зустрів свого друга за тиждень у кав`ярні і не пізнав його одразу. Той схуднув до невпізнання.

Портрет писателя М. Доленга, 1929. Акварель на бумаге. 62 х 48
Пізніше харківський художник Страхов розповів мені про подальші події. Справу двох «відщепенців» розглядали збори харківських художників. Так тоді годилося робити. Для статистика приєднали до тих двох ще і Страхова. На зборах Касіян, схопившись за голову, нервово розгойдувався, як єврей на молитві. Петрицький сидів, мов аршина проковтнув, і не кліпаючи очима дивився на президію. А Страхов не розгубився: «Я вибіг на трибуну і почав гримати на президію – на кого руку піднімаєте? Петрицький уславив соціалістичне мистецтво закордоном, Касіян був радянським громадянином ще у Празі. Мій плакат з Леніним одібрав золоту медаль в Парижі і комуністи всього світу носять значки з цим зображенням.» Збори були деморалізовані і не наважилися засудити своїх товаришів.

1965 року виповнилося 70-річчя від народин українського генія авангарду Петрицького. Я тоді писав книжечку про нього для московського видавництва «Советский художник». Спілка письменників стараннями його приятелів Бажана і Смолича влаштувала вечір пам`яті, на який прийшли всі шістдесятники: Дзюба, Світличний, Горська, Зарецький, ЄвгенПопович. Доповідь зі слайдами прочитав я. Доповідь у Спілці письменників супроводжувалася показом чорно-білих слайдів. Їх демонструвала моя дружина Лілія - журналістка. В неї була своя режисура: під час показу зацілілих репродукцій з портретів діячів Розстріляного Відродження, мальованих Петрицьким і знищених після страти портретованих, напруга в залі неймовірно зросла. А коли зайшлося про загибель цих людей, на екрані, крім сліпучого світла, уже нічого не було. В цей час я замогильним голосом проказав: «Нищилися люди. Спалювалися їхні портрети.»

Портрет поета М. Семенко, 1929. Акварель на папері. 57х46
Готуючи альбом кращих «Обкладинок і титулів українського друку», я вирішив репродукувати потрясаючий експресіоністсько-конструктивістський титульний аркуш роботи Петрицького до книги «Р.VX Рік жовтневої революції XV». Слово «рух» і цифра XV виглядали як перевертень (паліндром). Шрифтова композиція складалася з імен авторів цієї антології, письменників і художників, серед яких був заборонений Хвильовий. Щоб порятувати видання від цензорського ока, ми з нашим фотографом поміняли це прізвище на Вильховий. Щоправда, наші зусилля виявилися марними. За доби Щербицького як уже було мовлено, видання з назвою український репресувалися.

Щодо Петрицького, то це був дотепник на межі дозволеного. Гра з цифрою XV натякала на поширений тоді серед творчої інтелігенції антипартійний анекдот: Малограмотний активіст читає панегіричного тексту на честь XVІІ з’їзду: «Нас посилали на взяття Зимового, і ми брали Зимовий. Нас посилали на х.. - Іване Петровичу, - шепоче йому секретарка, це на «сімнадцятий».

Придивіться до слова Р.VX. Римське V тут теж виглядає як У, а відповідно рік жовтнівського перевороту можна читати як ХУ.

Что значит в наши дни быть бесконечно смелым?

Звать чёрным чёрное, а белое звать белым,

Позорно громких од тиранству не слагать,

Лгать только по нужде, а без нужды не лгать. (Гріфіус, 17 ст.)

До мене звернулися мистецтвознавці подружжя Маркаде з Парижа. Про Петрицького вони вже трохи чули. «Покажіть нам ще щось». Я законослухняно пішов до директора Петра Івановича Говді.. «Люди їхали за тисячу кілометрів. Хочуть подивитися Петрицького.» - «Та це ж лише з дозволу Міністерства, а Міністерство не дозволить» - сказав директор. – Зробіть ось як. Нехай вони сидять у коридорі як прохачі, а Ви удайте, що носите картини з одного сховища до іншого». Що я і зробив.

1989 року хорватські мистецтвознавці Бранка Стіпанчич і Тіхомір Міловац на досить нужденній експозиції Українського музею побачили одного-двох Пальмових і Богомазових і відчули, що це, мабуть, не випадково. В Укрмузеї розкрили ми заяложену теку з дизайнерськими проектами Єрмилова. Хорвати остовпіли: «І це лежить без руху? Мертвим капіталом?» В запасниках театрального музею вони знов остовпіли перед заяложеною текою з Петрицьким. «Та це ж рівень Шлеммера!» (себто класика німецького конструктивізму)

Ескіз костюма ката "Принцеса Турандот"Дж. Пучині. Харківський театр опери та балету. 1928 р

Наприкінці 1933 року влада зібрала «Пленум Оргбюра Спілки радянських художників і скульпторів УРСР». (Зауважу, що Спілку утворили лише 1938, чотири роки пішло на розстріли і приручення). Кожний мав картати себе або своїх товаришів за помилки, вказані партійним функціонером. Бойчук мав засуджувати бойчукізм, колишні футуристи – футуризм. Доповідач дав орієнтири, чого не можна робити в живописі і показав репродукції «буржуазного Пікассо» і місцевих художників-натуралістів, бо «повзучий натуралізм» не міг за своєю сутністю видавати бажане щасливе життя за вже існуюче.
Петрицький_портрет письменника Коцюби
Портрет письменника Коцюби.
І от Петрицький, великий прихильник Пікассо і своєї вчительки Екстер, приятельки Пікассо, дозволяє собі ризиковане: «Коли товариш Хвиля показав Пікассо, то зал серйозно дивився на всі деформації художника, а коли говорилося про ту або іншу роботу натуралістів, в залі був підленький глузливий смішок. Тоді я звернувся до тов. Ганса (а то був функціонер невисокого розряду) з запитанням: чим він пояснює те, що зал серйозно сприймає Пікассо і що тільки кілька старих або усім відомих своєю некультурністю художників засміялися, та й то дуже боязко, незграбно.» Але ж виявляється, продовжував Петрицький, Пікассо буржуазний, чого ми не знали. Партія розкрила нам очі, і нам тепер з Пікассо не по дорозі. А завершив покаянний свій спіч Петрицький, як завжди, в жартівливій манері: "Мистецтво - як проститутка: чим більше йому даси, тим більше воно дасть"
Петрицький
Пригадую розповідь Сергія Григор’єва про Михайлівський собор. 1934 року Постишев викликав трьох художників: Петрицького, Федора Кричевського і молодого Григор’єва під стіни собору. Для реконструкції міста, сказав він, нам треба його висадити в повітря. Як на це дивиться громадськість? Знаючи, що вже є відповідна ухвала Політбюро, художники промовчали. Лише Петрицький проказав: «Шкода. Старовина.» Постишев жорстко відповів: «Для будівництва нового суспільства можуть знадобитися і не такі жертви». Художники пішли геть собі. Відійшли на кілька сот метрів. Кричевський, культурист і здоровань, заплакав. Петрицький почав люто лаятися.
Петрицький_Харків уночі
Харків уночі. 1933

портрет Василя Кричевського

1947 почався черговий репресивний напад у вождя всіх народів. Всі галузі Радянського Союзу мали до цього підключитися. Академія мистецтв СРСР і її президент Олександр Герасимов вже й не знала, з чим розправлятися. Здається, було викорінено все – від постімпресіонізму до абстракціонізму. Залишалися недоторканими лише реалізм та імпресіонізм. Меч впав на імпресіонізм. Терміново було видано брошуру-вирок «Імпресіонізм на службі імперіалізму». На кожного художника було заведено досьє: Ренуар, який ночував в революційному Парижі, а вдень їздив малювати етюди на передмістя – в Версаль, який був в юрисдикції монархістів, підлягав осуду за «перебування на території, окупованій ворогом». На Сезанна, який нікуди не виїздив, знайшли інший компромат: він був католик, себто вірив в Бога, якого насправді не було. Київських художників зібрали на чергове анафемствування.
Озлоблений Петрицький, як завжди, утнув непередбачуване. Він заявив: знов партія відкрила нам очі. Так давайте ж засудимо Олександра Герасимова, ініціатора цієї кампанії, який вчився в імпресіоніста Коровіна і, бувало, сам малював імпресіоністично.

Але Петрицький як член більшовицької партії мусив не раз говорити те, що «положено». Тетяна Нилівна Яблонська розповідала мені: «Я на Ваше, Дмитре Омеляновичу, прохання почала писати спогади про Петрицького. І припинила. Бо пригадується неоковирне. П’ятдесят другого року я побувала в Кракові і з молодим комсомольським запалом переконувала краківських абстракціоністів у перевагах соцреалізму. Повернувшись до Києва, я розповіла нашим художникам про загнивання західної культури. Петрицький підійшов до мене і сказав: Навіщо Ви говорите про те, чого не знаєте? Мені стало соромно. Наступного дня на партзборах мав виступати Петрицький і з трибуни, в якості секретаря парторганізації, він таврував «гнилий Захід» вчорашніми моїми словами.».


І все ж таки переважала в його поведінці футуристична бравада. Художниця Раїса Гаврилівна Марголіна згадувала таке. Виступає художник-демагог, каже, що він спершу комуніст, а потім художник. Петрицький з місця: «А коли настане це «потім»?
Петрицький_Іродіада
Іродіада
ім`я Петрицького після його виставки 1968 року, яку ми підготували з удовою Ларисою Миколаївною Петрицькою, і після московської книжки про нього і моєї дисертації було реабілітовано. Хоча з воцарінням Щербицького дехто з мистецтвознавців-кар’єристів спробував знову йому накинути наличку «формаліст», але ця запопадливість уже не була поцінована належно тодішньою владою.

Починаючи з 1930-х, Петрицький-художник змушений був відступати в бік соцреалізму. Він мусив задіювати лише частину свого величезного обдарування. Але й за таких умов йому часто вдавалося зберегти експресію, часом парадоксальну. Скажімо, декорації до пустопорожньої опери «Щорс» були майже безбарвними, а натуралістичний реквізит нужденним. Натомість сцена «Смерть Тараса» з опери «Тарас Бульба» приголомшила всіх чорними барвами й несамовитою ван-гогівською покрученістю форм. На дворі стояв розстрільний 1937-й. Комісія, що приймала спектакль, була настільки пригнічена та спантеличена побаченим, що рекомендувала зняти цю сцену й закінчити спектакль прапором козацької перемоги над Дубно. До речі, відтоді ця опера йде повсюди без трагічного фіналу.

Весь текст цитати з спогадів професора мистецтвознавства Дмитра Горбачова "Що мої очі власноруч бачили"і з статті "Похмурий український гумор Анатоля Петрицького"

Article 5

$
0
0
Тільки від Ющенка, коли він був президентом, можна було бути спокійним за те, що Україна не змінить різко вектор зовнішньо-політичного напрямку. Задекларували Європу - і йшли в Європу. Задекларували ще, здається, за Кравчука, але слова постійно розходились з ділом.

Потрібно сварити Юща за постійні пройопи, лінь, корупцію і все інше, але "удару в спину", те, що ррраз! і нас здадуть Росії в угоду якихось там одномоментних вигод не було.

На відміну від Кравчука, Кучми і того, що зараз полетів до Москви.

Article 4

$
0
0
До того, як трохи більше 2 місяців назад Янукович ще раз (вкотре, але вже впевнено) об'явив, що Україна кров з носу, а підпише Асоціацію з ЄС у листопаді 2013: тотальне "покращення"захопило Україну - країною прокотились серії скандалів: від Врадієвки до мажорських бєзпрєдєлов, тортур у відділках і липових справ і що характерно: люди потихеньку почали звикати до думки, що на силу треба відповідати силою, а не пустопорожніми демонстраціями на які все одно ніхто не звертає увагу.

"Дрібниці", у вигляді зрозстаючих цін, закритих лікарень і шкіл, проповідей про те, що треба затягнути пояси населення терпіло, споглядаючи східні розкоші правлячої еліти, хапливе розкрадання всього що лежить погано і добре, зростаючі як гриби прибутки Сім'ї, некомпетентність уряду.
Схоже було, що терпець ось-ось урветься і щось таки станеться.

Але тут Яник заявив, що ми ідемо до Європи, Росія впала в істерику - об'явила торгову блокаду і почала насилати прокльони на голови українських громадян і держави- і громадяни попустились трошки.
Надія, перспектива і тиск зовнішнього ворога загасили критику в ЗМІ і українці трохи приязніше почали ставитись до синячого кодла, відчувши що правляча партія зайнялась не тільки особистим збагаченням, а й справами державними.

А якщо Янук штучно зіллє зараз Асоціацію, то повернення до стану: "як ви, суки, нас достали"з доданою злістю від розчарування і чергового упущенного Шансу заради особистих, а не державних інтересів може призвести до цікавого...

мовне

$
0
0
Читаю оце в українському перекладі "Гру престолів"і взнаю два нових слова:
спиж, спижевий
і пструг

в російському перекладі банально друге перекладається як "чорна риба", а перше не підкажу.
а ви знаєте ці слова - чур, без підказки!

(Зимосіч, Джон Сніговій, взагалі адаптація різного побутового під українське середньовіччя - просто класно).

Перекладач Вячеслав Бродовий класний-класний.

доповнення до попереднього посту (мовне)

$
0
0
Мені в коменти помістили вірш зі словом "пструг", а я знайшла два вірші не менш солідних авторів, ніж Ростислав Кедр, зі словом "спиж".

Лемківщина

Чи пам'ятаєш: сизі гори ліські
Журливі чола хилять понад Сяном,
Де ранки усміхаються рум'яно
І зорі у воді тремкі і близькі?

Там ще живуть у нетрях бурі міськи
І олені пасуться раннім-рано.
Там села серед сивого туману,
Де родяться і мруть Івани й Пріськи.

Там кличуть сови, і з курної хати
Микита краде курочки чубаті,
І грає восени мисливський ріг —

Там плюскають в річках пструги і яльці,
І тягнуть неводи коряві пальці,
А лемківський благословить їм Біг.

(Р. Кедр)

А "яльці" - це що за риба, хтось знає?

***********
Осіння ніч… Коротка, як і влітку…
— Ніщо не вдієш, дівчино, прощай!
— Я буду ждать. Повернешся ти швидко?
— Я буду вірною!.. Не забувай!..

Був ясний ранок. Злотом старовинним
прозорився напроти сходу ліс.
Усе здавалось довіку незмінним,
як ти самав спижевій рямці кіс…

Та я через далеке і прадавнє
минув межу твоїх здогадних меж!
Чи ж ще ти Пенельопо — Ярославно,
снуєш безплідність килимних мереж?

(Л.Мосендз)http://poetyka.uazone.net/default/pages.phtml?place=mosendz&page=mosen013

Триптих

1. «Що дасть нам силу?»

(Апокриф)

Розпечений весняним гострим сонцем

пашить Єрусалим. Проміння біле

від білих стін і вулиць відбиває,

ряхтить вогнем на золотих покрасах

царських палат, ворожі блискавиці

запалює на кожнім римськім списі,

кладе вінці на шоломи спіжеві

центуріонам – блиск, вогонь і пал!

Єрусалим готується до свята.

Жінки начиння миють у потоці,

бряжчать мідяні кухлі, грають іскри

від сонця на червоній мокрій глині.

Розбіглись діти по весняні квіти.

Дівчата чешуть коси й заплітають

майстерно у дрібушки з дукачами

та радяться, що їм про свято вбрати.

(Леся Українка. уривок з поеми Триптих 1. «Що дасть нам силу?»
http://www.myslenedrevo.com.ua/studies/lesja/works/poems/09scodast.html

Хто дочитає до останнього, зверніть увагу на те, що єрусалимські дівчата (дія відбувається в день роз'яття Ісуса) заплітають коси у дрібушки з дукачами. А якщо хто пройде по посиланню, то прочитає, що єрусалимські бідняки і "шага"не заробили. Хіба це не приклад літературної адаптації? (це до прихильників Джона "Сноу"):)

новини подивилась

$
0
0
Зраджені.
Зраджені Партією Регіонів
Зраджені власною компрадорською елітою.

Імперці можуть дзюрити в штани від радості.

Наслідки геноциду поширюються на чотири покоління

$
0
0
У 2003–2008 роках група науковців Центру українознавства філософського факультету КНУ імені Тараса Шевченка провела цікаве дослідження. Було обстежено 1 000 громадян України, яким у 1932–1933 роках виповнилося від одного до семи років.

Потрапивши в конфліктну ситуацію, 60% наших респондентів, які пережили Голодомор, схильні уникати активних, рішучих дій. Вони сподіваються, що проблема вирішиться без них. Не люблять вступати в суперечки, бо їм складно висловлювати особисту думку та відстоювати свої інтереси.

У потерпілих від Голодомору практично немає агресії, властивої людям, які пережили психічну травму в дорослому віці, як, наприклад, «афганці» та «чорнобильці». Травми дитинства гальмують будь-які самовияви особистості. Із таких дітей зазвичай виростають закриті, нервові, пригнічені дорослі… Доказ того – неусвідомлений комплекс меншовартості, який мають 78% опитаних

Цікавими є виявлені нами явища «відчуженості від України та її національних інтересів» і наявність українофобських настановлень у 63% респондентів, які пережили геноцид.В основі цих світоглядних змін лежить чинник страху за своє життя, який, наприклад, змушує заручників перейматися симпатією до терористів, підтримувати їхні цінності й допомагати їм.

Стійкість особистості (етнокультурна, моральна тощо) – риса, властива небагатьом людям. І що довше триває тоталітарний режим, то менше стає таких людей у суспільстві. І саме їх бракує найбільше в постгеноцидних суспільствах – у владі, на чолі підприємств, установ і навчальних закладів.

Як довго тривають наслідки геноциду для суспільства?

- Приблизно, чотири покоління.

http://tyzhden.ua/Society/93979

Article 1

$
0
0
Пам'ятаймо, що Клічко вклав Повєткіна, а жіноча збірна України по шахам стала чемпіоном Європи.
*витираючи сльозу. Франція\Україна... сцуко*

Как молоды мы были, как искренне любили, как верили в слова

$
0
0
Якось, риючись в недрах свого компа надибала папку з зібранням всякої різності осені 2004 року.
Самодіяльні "жаби", підписані прізвищами звичайних людей (не політиків), газет і радіостанції агітаційні звернення до широких народних мас...
Зворушив лист патентного повіренного Кияшка Андрія Юрійовича. Наївно все так, але щиро, на нерві і частину того що буде, коли до влади прийде (дорветься) Янукович Кияшко таки вгадав. на жаль.
Хто б міг подумати, в грудні 2005 р., що це таки станеться.

До слова, в 2004 року помаранчова столиця практично суціль російськомовна. Зараз вже ні. Тиха-тиха реукраїнізація відбувається.
PEREMOZEMO

Harkov
Харків
497062098419df52031f7b
не сталось
775460671417f7cf1e34d9
c2781-52682
10878209324180b7e968ac41
041128_162713
12345
041128_162604
c2560-031
c2782-52855
Child1
dogtak
golos
hummer
gruzchik
image002
image006
kivalov
BobikZdoh
оранжевая река2
23 листопада - народ іде під ЦИК бульваром Лесі Українки
marionete
kuch1
f_342246
titanic
paper
nogot1
Xodka
i4_140495_4521
Я голосую ПРОТИВ ЯНУКОВИЧА, ТОМУ ЩО:

1) ОН ПСИХИЧЕСКИ НЕ СПОСОБЕН БЫТЬ ПРЕЗИДЕНТОМ:
Янукович дважды сидел в местах лишения свободы - за вооруженный грабеж и за хулиганство с нанесением телесных повреждений. Кроме того, он дважды обвинялся - за изнасилование и за кражу в особо крупном размере, но дела были закрыты по инициативе потерпевших. Можно заявлять, что это были "ошибки молодости", если бы не сегодняшнее поведение "вечно молодого"Януковича, изо дня в день демонстрирующего нам, как он мастерски научился избегать скамьи подсудимых, сохраняя свои старые привычки.
В тюремной камере и зоне человек проходит испытание на прочность. В него психологическим насилием записывается программа выживания в иерархической структуре уголовного мира, которая подразумевает абсолютное единоначалие в рамках конкретной структуры. Человек, прошедший через это, да еще неоднократно, представляет себе мир других людей в плоскостях "свои - враги", "надо мной - подо мной".
Что является основной функцией президента страны? Президент – гарант соблюдения Конституции, и основной его функцией является обеспечивать жизнедеятельность и взаимосвязь ветвей власти - законодательной (Верховный Совет), исполнительной (Кабинет Министров) и судебной (Верховный Суд), а также обеспечивать сохранение суверенитета и определять внешнюю политику государства. На практике президенту постоянно необходимо уравновешивать интересы различных социальных и политических групп, добиваясь от них сотрудничества в интересах государства и общества.
Как Вы считаете, с такой работой может справиться человек, который делит мир на "своих"и "врагов", на покорных "шестерок"и еще непокорившихся "козлов"?
И может ли быть гарантом Конституции человек, который всю жизнь учился не жить в ладу с Конституцией, а избегать наказаний за ее систематическое нарушение? (Патентный поверенный Украины
КИЯШКО АНДРЕЙ ЮРЬЕВИЧ
27 октября 2004 года)

а ось іще:
Гала Радио как независимый медиа ресурс не может бездействовать, оставаясь стороне, и не высказывать своего мнения, а оно таково: совершенно очевидно, что выборы были некорректными и сфальсифицированными. Их результаты не отражают волю большинства украинского народа. Независимый exit poll, проведенный среди статистической общенациональной выборки в 30,000 избирателей, показал, что Виктора Ющенко поддерживает 54% населения, а Виктора Януковича – 43%. По заключению ОБСЕ, основанном на этом и подобном exit poll, оказалось, что было допущено ненадлежащее использование незадействованных бюллетеней. Как сказал Андерс Аслунд из Carnegie Endowment for International Peace, «выборы были украдены».

Гала Радио продолжает инвестировать в Украину, и глубоко обеспокоено тем, что подобные постоянные действия украинского правительства заставят мировое сообщество надолго отвернуться от Украины. Следовательно, Гала Радио настоятельно советует украинскому правительству пересмотреть и/или отменить результаты выборов. Гала Радио поддерживает только правдивые и честные выборы, отражающие волю украинского народа.

дибр. щемливий, сентиментально-політичний

$
0
0
Якось так стається, що важливі події в житті країни я зустрічаю на гламурних вечірках.

22-ге, вечір 2004 року -київський бізнесовий бомонд, день народження компанії.
Ми всі такі розфуфирені, млосні як придавлені пави. Хожу, заплітаючись у довгих ногах із-за вузької спідниці, що відсічує золотими блискітками, потягую шампанське. Хазяйка нашого холдінгу запросила Ющенка на вечірку. Всі чекаємо - не приїхав. А, ну, зрозуміло.
Скооптувались там же, на вечірці, з Алкою,Андрюхою, Ларіскою. Наавтра ми вчотирьох таскаємо тюки газет - ви не повірите: Сільські Вісті:)), з будинку профсоюзів і до ЦУМу і там роздаємо. Ті, хто був - той знає - якщо знаходишся в епіцентрі - не знаєш, що відбувається навколо. Газети розлітаються, руки скніють від холоду, ноги від втоми, але відчуття що ти все робиш правильно, правда, голодний шлунок скручується в дульку з голками, їжу дають - можна поїсти, але ж ми кияни, ми і дома можемо, нехай приїзжі з різних місць поїдять.
Я тоді зрозуміла, яка важка праця вуличних торговців...

2007-й. А як то люди пишуть мемуари? ХЗ - як можна пригадати все своє життя і нічого не добрехати і не переплутати. От я плутаюсь в часі.
Ну, скажімо 2007-й, а може це 2008? Ет, ладно.
Ще одна вечірка - на цей раз Теленеделя справляє Івана Купала. Нас вивозять за місто, на берег озера, при вході на поляну стоїть веселий дядько з черпаком, щось зачерпує пахуче, смачне, гаряче і алкогольне із казанка - сьорбаєш, настрій веселий. Дівчина-розпорядниця вручає, посміхаючись вінок з довжелезних китиць трави, натягуєш на голову і пахощі трав, озеро, ліс і шум алкоголю в голові відносять тебе кудись далеко в часі - туди, де стоїть Перун на поляні, де ніч ніжна, підсвічена язиками багаття і повна язичницької радості...
Веселий розслабон розбиває Ігор Пелих, підходить і випалює: Мороз ввійшов в коаліцію з Регіоналами.
Янукович прем'єр... коаліція синячо-соціалістично-комуністична. Його так переповнює ця сенсація, що він підходить до кожного, кого бачить.
За що боролись?
Ще збираєш розбиті залишки своїх дитинних фантазій, пускаючи дівчачі віночки по воді (хоч дома чоловік чекає, але ж це гра і вистава, а! все класно), і якось стає скучно і хочеться додому.

І сьогодні - "сто самьіх вліятєльньіх жєнщін Украіньі.
Провінційний гламур, міщанство на фоні музейних картин німців, голандців 17-19 ст., майже нікому нецікавих. "Гаспада!", каже раз по раз кургузий ведучий; дикторши, бізнесменши (папа банк купив), ще якісь зовсім незнайомі народні депутатши з тупими промовами "побудуємо Європу в Україні". Тарталєтки незрозуміло з чого - смачні і мало, язик обпікає перець. Надривається кривавим ротом якась білявка, виштовхуючи десь з точки між черевцем, що некрасиво випинається з шовкового плаття і горлянкою, мелодії бідного жидівського кварталу. Боже, що я тут роблю? Хіба що - тут найкращий вид в Києві і найменш затертий - з верхніх поверхів будинку по вулиці Десятинній.
О, примелась "відомий адвокат і правозахисник"Монтян(ша) без ступи і в довжелезній спідниці, і чомусь з синами-підлітками. Мабуть, розраховувала, що їй дадуть кульочок з подарунком як одній із 100 самьіх вліятєльньіх жєнщін.Нє далі.
Дивилась на неї і намагалась визначити - кого вона мені більше нагадує - вчительку "синю панчоху"чи київську перекупку часів Карпенка-Карого. Вирішила, що вона органічно ввібрала в себе обидва типажі.

Росія - прОклята країна, що живе, здається, заради того, щоб підкласте якесь гівно сусідам і в цьому бачить свою екзистанційну задачу.

А жалко, що тоді, в 2004-му так повернув Ющенко народний запал, уговорили зі сцени - "мирна, мирна революція". Мирна, але не революція... А як революція, то не мирна. Революція потрібна.
Бо що дітям залишимо.

суча держава

$
0
0
Президент Украины Виктор Янукович в телефонном разговоре с президентом Литвы Далей Грибаускайте сообщил, что Украина не может подписать Соглашение об ассоциации с Евросоюзом из-за экономического давления и шантажа России.
Об этом сегодня, 22 ноября, сообщила BNS советник литовского президента.

Когда человек становится рабом

$
0
0
Оригинал взят у kirill_kovalв Когда человек становится рабом
так как сейчас начинаю жить в "революционном"режиме, не известно сколько это продлится и когда у меня будет возможность еще написать.

Не дело в выборе Запад или Восток, дело в возможности выбирать, а с каждым днем нас лишают выбора, в России такого выбора и не давали, тоталитарная страна, где ты можешь существовать в рамках свободы написанной режимом, с известными результатами выборов, судов и тд.
К сожалению, устав от брехни политиков, украинцы стали аморфные, в их сердцах появилась крыса которая шепчет им "борись не борись, система тебя сломает"но это не так, как только человек перестает бороться за свои права, он становится рабом. С молчаливого согласия украинцев вводятся законы которые перечеркивают Конституцию, нам навязывают услуги по фантастическим ценам без альтернативы, нас специально затягивают удавкой кабалы, что бы рабы были покорны.
Мне нет дела до Яцинюков, Тягнибоков, не перевариваю Тимошенко, уважаю Кличко и то за то что он боксер, но мне есть дело где будут жить мои дети, я не хочу что бы бандитская падла указывала им как жить.
Я еду на майдан! в Донецк, в другие города и конечно я буду стоять за это и в Горловке, но главное я буду в Киеве, я хочу стоять рядом с людьми для кого как и для меня жить в клетке не возможно!

помни, все зло в мире происходило с молчаливого согласия обычных граждан, которые своим молчанием стали соучастниками невиданных преступлений.

ДО УВАГИ ТИХ, ХТО ЇДЕ ДО КИЄВА НА ЄВРОМАЙДАН

Article 2

$
0
0


ми всі, незалежно від етнічного походження, зараз стоїмо перед тим самим Рубіконом, що і громадяни УНР в 1918 році. Вони не розуміли небезпеки і звикли жити дружньо з Росією.
Байдужість у вирішенні долі власної країни привела до того, що ми сьогодні згадуємо і до того, що ми забуваємо згадати: до Голодомору 1921, до Голодомору 1946-47.
До масових репресій, до геноциду татар і інших народів, що жили в Україні.
Україна слабка держава і це результат того, що у владу пробивається не самий розумний і патріотичний, а самий брехливий і цинічний. І тепер ці брехливі і цинічні зраджують майбутнє нашої країни.
Кожного з нас, незалежно від етнічного походження.
Не будь байдужим - це дорого обійдеться тобі завтра.

Article 1

$
0
0
Найстрашніше навіть не те, що Угоди про Асоціацію з ЄС підписано за декілька днів не буде. Найстрашніше те, що ті люди, що сидять у владі - перетворюють Україну на ізольовану, забичену державу, якій не можна довіряти і жити в якій не було ніколи дуже комфортно, але з цими і - безперспективно.

Найстрашніше, що ця синяча влада непатріотична, некомпетентна, не вміє тримати слово, дуже злодійкувата, страшенно брехлива і тупа. Цей менеджмент для національних інтересів України ні разу не підходить.
Ця влада антинаціональна. Ця влада для країни лузер - все, що вони породили за 3 роки - це стид.
Стид за те, що в нас при владі людина з кримінальними судимостями, стид за 3 роки бездарних експериментів - закриті школи, лікарні, підвищення пенсійного віку на фоні мізерних пенсій, згвалтована Костинтуція і зкарикатурений Парламент, списання мільярдних боргів олігархам, погані дороги, щемлення бізнесу, введення цензури в ЗМІ, подальша пошла русифікація, експлуатація совка, цинічне використання закону для вирішення власних справ і грабунок-грабунок-грабунок.
Так, практично все це було і раніше, нинішні просто найбільш нахабні. Вони цинічно торганули Україною за ціну, яку запропонувала Росія.

Те, що ми так живемо - це наша, суспільства, незалежно від політичних симпатій - провина. Бо це ми не терпимо брехню, але виключно від тих, хто нам не подобається. Від тих, хто подобається ми готові з'їсти будь-яку порцію і закрити міцно очі на те, що слова ніяк не узгоджуються зі справами...

І, імхо, основним смислом Євромайдану має бути недовіра Президенту і його "вертикалі", щоб її розгорнуло і гепнуло сто раз.

Неадеквати

$
0
0
Как бы я любил борьбу Украины за независимость,
Originally posted by roman_kr at Как бы я любил борьбу Украины за независимость,
"Надривається кривавим ротом якась білявка, виштовхуючи десь з точки між черевцем, що некрасиво випинається з шовкового плаття і горлянкою, мелодії бідного жидівського кварталу."
http://gloria-ma.livejournal.com/240632.html

если бы не боялся обыкновенного исторического погромного украинского антисемитизма, произрастающего, как из гена Ктулху, из употребления вышеподчеркнутого слова сторонниками онной...


і коменти там прекрасні.
ці люди не знають української, ні з прикопаними ньюансами - коли були квартали в містечках - то вони були жидівські, а коли євреї стали євреями - не стало кварталів;
ні очевидно не знають української мови.
Але то пусте. Ці людці борються за толерантність, ні краплі не соромлячись говорити про животньій украінскій антісємітізм (с) і нітрохи при цьому не відчувають себе ксенофобами.
Ну, і "как бьі я любіл борьбу Украіньі ха нєзавісімость" - просто прекрасне.

Сидячи десь по різним світам - вони бояться погромів від слова (!) "жид"в українській мові. Таке саме слово в інших мовах у цих російськомовних євреїв чомусь не призводить до подібного еффекту.

От цікаво - чому я не знаю євреїв-українофобів, що знають українську мову і знаю безліч євреїв-українофобів, що знають тільки російську мову?
Який тут ефект дає мова чи може цей ефект криється в імперській культурі?
Чи взагалі, в культурі, якої подібні особи просто не мають.
Viewing all 927 articles
Browse latest View live